Eesti Hobikrossiklubi

Eesti Liivakuningas 2016

Läinud laupäeval toimus Saku-Männiku krossirajal motokrossi suvehooaja avapauk, milleks sel korral oli “Eesti Liivakuningas 2016” nimeline võistlus. Ühtlasi on tegu Eesti Hobikrossiklubi karikasarja juba seitsmenda hooaja avavõistlusega. Vaatamata raskele liivarajale kogunes starti üle kahesaja võistleja ning juba viies Liivakuninga tiitel meelitas kohale ajaloo tugevaima konkurentsi.

Kuna MX A+Juunior stardid kujunesid ülimalt põnevaks, siis võtame sel korral pikemalt kokku just antud startides toimunu. Ajasõidus mahtusid poolteise sekundi sisse viis meest vastavalt järjestusele Priit Rätsep, Karel Kutsar, Tanel Leok, Gert Krestinov ja Harri Kullas. Esimene start võttis liidriohjad enda kätte Kutsar, Leok tihedalt kannul, kuid juba esimese ringi kolmandas kurvis tegi Leok sõiduvea ja nii möödusid temast veel Kullas ja Krestinov. Ning mõne aja möödudes veel ka Rätsep, Aigar Leok ja Indrek Mägi, kuid Tanel leidis peagi taas oma sõidurütmi ning tõusis tagasi neljandale kohale. Kuna EHKK sarjas on sõiduformaat suhteliselt lühike ehk 12 minutit pluss kaks ringi siis finishisse jõudis esimesena Kullas, teine Kutsar, kolmas Krestinov.

Teine start läks taas Kutsari juhtimisel käima ja tihedalt pressisid Leok, Kullas ja Krestinov tagant. Peagi möödusid Kullas ja Leok teistest paari sekundi kaugusele ja algas omavaheline duell. Sõidu lõpul ületas finishijoone esimesena Leok sekundiga Kullase ees, mis tähendas kolmandaks sõiduks põnevat punktiseisu kus tiitlivõitmiseks oli vaja mõlemal mehel võitu. Kolmas start algaski kohe Kullase eestvedamisel ja kohe tema seljataga kihutas Leok. Mehed tegid tõeliselt kiiret tempot ja juba poole ringiga tegid teiste ees kerge vahe sisse. Leok üritas igas võimalikus kohas möödumist Kullasest. Esimese ringi eelviimases kurvis läks Tanel riskile ja üritas sisekurvist möödumist agressiivse sõiduvõttega. See aga ei õnnestunud ja pehme liiv püüdis ratta kinni ning tuli kukkumine, mis andis Kullasele pea kümme sekundit edumaad. Tanel ei lasknud sellest end heidutada ja peatselt tegi sõidu kiiremaid ringe möödudes Krestinovist, Mägist ja Kutsarist ning tõustes peagi kolmandaks. Finishijoonele jõudis siiski Kullas esimesena ja kuigi Leokil jäi puudu vaid kaks ja pool sekundit Kullasest, siis mahtus nende vahele veel ka Priit Rätsep.

Seega “Eesti Liivakuningas 2016” ja Kenomer 1000 auhinna võitja on Harri Kullas, kes ka 2014 aastal antud tiitli korra võitnud. Kõiki tulemusi detailselt saate vaadata siin: http://ehkk.ee/tulemused/2016-2/

EHKK tänab kõiki võistlejaid ja pealtnägijaid tänu kellele kujunes päev meeldivalt nauditavaks ja kohtumiseni 14.mail Tihemetsas, Lauri krossirajal.

Foto: Motostart Photography