Eesti Hobikrossiklubi

Valga Motokross 2023

Kui ilma ennustati vihmast ja pilvealust möödunud pühapäevaks, siis tegelikult kostitas EHKK 4.etapi osalejaid ja pealtvaatajaid mõnus suveilm. Valgas, Jaanikese krossirajal toimunud võistlus tõi kokku tihedat konkurentsi erinevates klassides, mille tulemusena poodiumikohtade eest tuli võidelda viimaste meetriteni. Aga nüüd siis lähemalt võistluspäevast.

Esimene start kuulub Naised/Retro/EVO/MX60 arvestustele, kuhu sel korral tuli kokku 24 võistlejat. Kui stardist vedasid sõitu Pertti Salonen ja Toivo Ilves, siis sõidu edenedes haaras liidriohjad Andres Pilt Saloneni ees, kolmandaks tõusis Aadu Sikk. Teises stardis hoolitses parima tulemuse eest aga Elizaveta Lorents. Teise koha sõitis välja Jaanus Lüüding ja kolmanda Andres Pilt. Klasside läbilõikes võidutses Naiste arvestuses Celiin Jõesaar, teine Elizaveta Lorents ja kolmas Elisabeth Mary Vainrauh Piilik. Retro poodiumi kõrgeima koha tagas endale Jaanus Lüüding, edestades Aadu Sikku ja Jüri Kummerit. EVO parim Andres Pilt, teine Janek Lootus ja kolmas Kalev Kallas. MX60 vaieldamatu liider Pertti Salonen, Toivo Ilvese ja Madis Pool i ees.

Teine start on 85AMA klassi päralt ja siin tegi parimat sõitu Jakob Burmann, võttes mõlemast sõidust võidud. Teise tulemuse sõitis välja Leslie Puller ja kolmanda Torben Salo.

MX Y ehk kõige algajamad võistlejad suurtel tsiklitel, pakkus närvikõdi ja kaasaelamist esineliku heitlusele. Kui Kristjan Samarin suutis mõlemast sõidust väga napid võidud võtta, siis tema seljataga segati kaarte finishini. Kolmest mehest teisele kohale konkureerinute hulgast tõusis kahe sõidu kokkuvõttes poodiumile Gert Kautlenbach ja kolmandaks Mikk Robi. Sellega tagasid nad ka edasipääsu kiiremasse, MX X klassi alates järgmisest etapist.

MX40/50 stardi võttis Avo Ärm, kuid pidi alla vanduma mõlemas sõidus Jako Tsäkole ja Ain Klettenbergile. Nii ka poodimuijärjestus päeva lõpuks moodustus kui Tsäko kõrgeimale astmele astus, Klettenberg teisele ja Ärm kolmandale. MX50 ehk üle viiekümne aastaste parim oli Aivo Rabbi, teine Raul Orumaa ja kolmas Meelis Valdmets.

MX X klassi esimene sõiduvõit läks Karl Valemi tasku, teine Marek Miil ja kolmas Romet Ollerma. Teine sõit võttis võidu aga Arkadii Demidov, Marek Miili ja Kevin Villandi ees. Peale punktide liitmist võttis etapivõidu Marek Miil, teise koha Arkadii Demidov ja kolmanda Romet Ollerma.

MX30 esimene sõiduvõit läks Robert Niidole, teine sõit jättis aga tehnika mehe raja äärde. See oli vesi Raido Elbing u veskile, kes võttis etapivõidu. Teise koha sõitis välja Peeter Koval ja kolmanda koha võttis teise sõidu hea tulemusega Siim Ihats.

MX15 tegi parimat sõitu Hugo Sirel, võttes mõlemast sõidust maksimumi. Teise koha peale võitlesid Sten Kevin Toomela ja Ragnar Laak. Viimases sõidus finsheeris Laak teisena, tagades ka päeva teise koha endale ja kolmanda astme vallutas Toomela.

Jäägrivilla MX Pro sõidus andid korraliku etenduse Andero Lusbo, Kaarel Tilk, Joosep Pärn ja Kairo Katkosilt. Kui alguses Lusbo juhtis ja Tilk jälitas siis sõidu keskel möödus Tilk Lusbost. Joosep Pärn kolmandal kohal tegi väikse spinni ja lasi mööduda paaril võistlejal, kuid sõidu lõpuks taas kolmandaks Pärn tõusis. Teises stardis pani Tilk varem oma tahtmise maksma ja võttis sõiduvõidu 12 sekundiga Lusbo ees. Kairo Katkosilt tuli üle finishijoone kolmandana. Poodiumil võidutses Kaarel Tilk, edestades Andero Lusbot ja kolmanda koha hõivas Joosep Pärn. Samas stardis olid rajal ka MX A klassi võistlejad, kellest kiireim Karl Kiil, Marko Mooritsa ja Robin Raudsepa ees.

EHKK karikasari tänab kõiki fänne, Jaanikese Motokeskuse töökat kollektiivi ja toetajaid ning kohtume taas viiendal etapil 6.augustil Jõgeval, Linnamäe krossirajal!