Eesti Hobikrossiklubi

Staadionikross

juba sel laupäeval toimub Saku Staadionikross mis on omalaadne EHKK Karikasarja ajaloos. Kuna rada on märka intensiivsem kui tavapärane motokrossirada siis võistlussõidud on kõigis klassides 2 minutit lühemad väljaarvatud Arctic Sport MX Pro ja MX A klassis kus sõidukestvuseks 15 minutit pluss kaks ringi.

Uudisena on Saku Staadionikrossil kavas uus klass MX Y, antud klassi saavad registreeruda võistlejad kes on EHKK karikasarjas võistelnud MX X või MX D klassis, kuid pole punktidele tulnud või kes soovivad esmakordselt end proovile panna. Seega tegu on pühapäeva asjaarmastajate klassiga.

Viimase võistlussõiduna toimub Supersprint. Supersprindis saavad osaleda kõik võistlejad kes soovivad, kuid maksimaalselt üks stardipuu täis ehk 30 sportlast. Supersprindile saab registreeruda kohapeal kell 15.00-16.00 EHKK kontorhaagises. Milline on Supersprindi formaat? Näide: Esimene start 30 võistlejat ja üks täisring, peale finishit langeb 10 aeglasemat välja. Teine start 20 võistlejat ja üks ring, peale finishit langeb 10 aeglasemat välja. Kolmas start 10 võistlejat ja finishis selgub lõppjärjestus. Kõiki kolmandasse starti pääsenuid autasustatakse vastavalt saavutatud kohale.

Staadionikross pakub väga head jälgitavust publikule kus kogu rada hästi nähtav erinevatest publikualadest. Samuti saab toimuma Mudilaste Tasakaalurataste Karikavõistluste viimane etapp käesoleval hooajal. Mudilaste võistlus on avatud kõigile soovijaile ja on tasuta kõigile osalejatele, rattad on saadaval kohapeal. Päeva lõpus toimub ka loosimine kõigi piletiostjate vahel ning loosirattast leiab nii kodutehnikat kui A.Le Coq tooteid.

Kohtumiseni Saku-Männiku krossirajal!

Tähelepanu! Vastavalt EV poolt kehtestatud piirangutele tuleb võistlejatel ja külastajatel alates 18.eluaastast esitada vaktsineerimispass, läbipõdemistõend või nende puudumisel teha kohapeal kiirtest mida viib läbi Eldred OÜ spetsialist ürituse sissepääsus. Kiirtesti hind on 10eurot testi kohta. Kui test on negatiivne, saab külastaja edasi siirduda üritusele. Positiivse testi korral tuleb lahkuda eneseisolatsiooni ja võtta ühendust perearstiga! Pikemat ülevaadet kehtivatest piirangutest leiate www.kriis.ee