Eesti Hobikrossiklubi

Liivakuningas

Eesti Liivakuningas on Eesti Hobikrossiklubi poolt 2012 aastal loodud tiitel ja kujutab endast motokrossivõistlust parima võistleja selgitamiseks liivarajal. Eesti Liivakuninga selgitamine toimub iga hooaja esimesel EHKK etapil, tavapäraselt aprilli kuus nii pea kui ilm lubab. Eesti Liivakuninga tiitliga kaasneb ka kopsakas auhinnaraha milleks on Kenomer OÜ nimelised tuhat eurot.

Eesti Liivakuningas 2023 on Karel Kutsar

Võistlus toimus Saku-Männiku krossirajal 8.aprillil. Võistlussõitudes sõitsid esikohal Gert Krestinov, Tanel Rauk, Karel Kutsar, Indrek Mägi ja Kairo Katkosilt. Kolmandasse võidusõitu minnes oli punktiseis pingeliseim Krestinovi ja Kutsari vahel millest väljus võitjana Kutsar. Vaata videokokkuvõtet siit.

 

Eesti Liivakuningas 2022 on Gert Krestinov

Võistlus toimus Saku-Männiku krossirajal 14.mail. Liivakuninga tiitlile pretendeeris pea 20 võistlejat. Võistlus esikohale käis Krestinovi ja Karel Kutsari vahel, kolmanda koha saavutas päeva kokkuvõttes Indrek Mägi. Videokokkuvõte

 

Eesti Liivakuningas 2021 on Karel Kutsar

Karel Kutsar võidutses taaskord ja võisteldi kolmesõidulises sprintidest koosnevas formaadis kus teise poodiumiastme hõivas Johannes Nermann ja kolmanda Andero Lusbo. Võistlus toimus erakorraliselt 14.augustil seoses covid piirangute kehtestamisega.

 

Eesti Liivakuningas 2020 on Karel Kutsar

Võistlus sai teoks sel korral 3.oktoobril 2020 seoses covid pandeemiaga. Võisteldi taas kolmesõidulises formaadis ja tiitli võttis #132 Karel Kutsar. Teine koht Hardi Roosiorg ja kolmas Hans Priidel, kaasa lõid veel Egert Pihlak, Martin Michelis, Kairo Katkosilt, Kaarel Tilk, Tanel Rauk, Samppo Rainio, Jüri Triisa jpt.
Vaata Videokokkuvõtet siit!

 

Eesti Liivakuningas 2019 on Karel Kutsar

Võistlus toimus 14.aprillil Saku-Männiku krossirajal ja taas kolmesõidu formaadis kuhu oli uuendusena lisatud ka Joker Lane ehk eraldi rajaosa mida tuli läbida üks kord igas sõidus. Põnevust jätkus terveks päevaks ning lõpuks võttis võidu ning esimest korda ajaloos 1500eurot auhinnaraha Karel Kutsar, kes on nüüdseks esimene kolmekordne Eesti Liivakuningas.

 

2018 Eesti Liivakuningas on Hardi Roosiorg

Võistlus toimus 28.aprillil Saku- Männiku krossirajal ja maha peeti taas kolm põnevat võistlussõitu. Kui hommikul oli parimas hoos Priit Rätsep, kes võitis ka avasõidu, siis teises sõidus tundus ülekaaluka võidu võtvat Gert Krestinov, kuid kahjuks jäi tsikkel ring enne lõppu raja äärde. Insident lõi taas olukorra, kus viimasesse sõitu mindi võrdsete punktidega ja taas Krestinovi juhtimisel. Kuid sel korral võttis sõiduvõidu Roosiorg 6 sekundiga Rätsepa ees, mis andis ka tiitlivõidu. Teisele kohale tuli tugeva sõiduga Rätsep ja kolmandaks tõusis vigastusest comebacki tegev Indrek Mägi. Lisaks eelmainituile pakkusid konkurentsi veel Rene Ranniko, Matiss Karro, Niko Kalatie, Hans Priidel ja palju nimekaid võistlejaid.

 

2017 aasta Eesti Liivakuningas on Priit Rätsep

Võistlus leidis aset EHKK karikavõistluste avaetapil Saku-Männiku krossirajal 8.aprillil kus sõideti taas kolme võidusõidu formaadis. Liivakuningat krooniti juba kuuendat korda ja konkurentsi pakkusid teisele kohale tulnud Karel Kutsar kellel Liivakuninga tiitleid on varasemast ajast kaks, Indrek Mägi, Erki Kahro, Johannes Nermann, Kristjan Rätsep ning hulgaliselt külalisi Soomest.
Videokokkuvõte kuuendast Liivakuninga võistlusest

 

2016 aasta Eesti Liivakuningas on Harri Kullas

Võistlus leidis aset EHKK karikavõistluste hooaja avavõistlusel Saku-Männiku krossirajal 9.aprillil ja tegu oli viienda Liivakuninga tiitlivõistlusega. Samuti kujunes tiitlivõistlus kõige konkurentsi rohkemaks Liivakuninga ajaloos kus kaasa lõid lisaks Kullasele, Tanel Leok (2.koht), Karel Kutsar (3.koht), Priit Rätsep, Gert Krestinov, Indrek Mägi, Aigar Leok ja veel paljud kohalikud tippsportlased. Võistlus toimus taas kolmesõidulises formaadis ning pakkus üht aegade põnevamat motokrossi lähiajaloos.
Galerii

 

2015 aastal võttis Liivakuninga tiitli Karel Kutsar

Võistlus toimus 3.oktoobril Saku-Männiku krossirajal ja esmakordselt sõideti põnevat kolme sõidulist formaati.

Videokokkuvõte neljandast Eesti Liivakuninga võistlusest

 

2014 aastal võttis Eesti Liivakuninga tiitli Harri Kullas

Võistlus toimus Maardu krossirajal ja konkurentsi pakkusid taas tugevad võistlejad nagu Priit Rätsep, Indrek Mägi, Karel Kutsar jt.

Videokokkuvõte kolmandast Eesti Liivakunni võistlusest
Galerii

 

2013 aastal läks Eesti Liivakuninga tiitel Juss Laansoole

Võistlus toimus Viieristi krossirajal, Saaremaal ja seal olid Jussi konkurentideks eelmise aasta tiitlikaitsja Karel Kutsar, Andero Lusbo, Heido Havam jt.

Videokokkuvõte teisest Eesti Liivakunni võistlusest
Galerii

 

2012 aastal võitis esimese Eesti Liivakuninga tiitli Karel Kutsar

Võistlus toimus Maardu krossirajal ja konkurentsi pakkusid veel Indrek Mägi, Erki Kahro, Juss Laansoo, Andero Lusbo jne.

Videokokkuvõte esimesest Eesti Liivakunni võistlusest