Eesti Hobikrossiklubi

Läinud laupäeval

Läinud laupäeval sai avalöögi Eesti motokrossi suvehooaeg kui selgitati „Eesti Liivakuningas 2023“ Tiitli teenib võistleja kes on parim raskel liivarajal, milleks on traditsiooniliselt Saku-Männiku krossirada.

Päike pakkus mõnusat kevadilma, tõstes temperatuuri selle kevade rekordtasemeni ja tänu sellel väisas võistlust ka palju rõõmsameelseid inimesi. Võistlustules olid 85AMA, MX Y, MX X, MX40/50, MX30, MX15, MX A ja MX Pro klassid, kus viimases läks „loosi“ ka Liivakuninga tiitel koos Kenomeri nimelise 1000euroga.

Esimeses Liivakuninga sõidus läksid juhtima Karel Kutsar ja Indrek Mägi, sõites paarirakendina kogu võistlussõidu. Nende seljataga võistlesid kolmandale kohale Andero Lusbo ja Gert Krestinov, duell mille fisnishis võitis Krestinov.

Teine start läks aga Tanel Raugale. Peatselt õnnestus Raugast mööduda, samuti hea stardi teinud Krestinov. Kutsar aga alustas jälitamist üsna tagantotsast sel korral. See aga ei takistanud Kutsarit kuidagi kui mees tegi 1.3sekundilise paremusega ringiaja ja sõitis välja teise koha, edestades Indrek Mägi ja Andero Lusbot finishis.

Kolmandasse sõitu mindi seisus Kutsar 47punkti, Krestinov 45punkti, Mägi 42punkti, mis jättis üsna avatuks tiitlivõidu võimalused. Kui peatselt stardi järel hakkas võsiteljaterivi vedama Kutsar, siis peatas kohtunik võistluse peale esimest ringi. Põhjuseks oli stardipuu anomaalia, kus tänu „jälje ehitamisele“ pressiti liigselt kinni avamismehhanism. Kui aga stardipuu taas töökorda sai siis kordustardi võttis Andero Lusbo. Peatselt aga möödusid Kutsar ja Krestinov, hakates pidama duelli mano o mano. Ilmselt kõige ausam võidusõit, kus kumbalgi võistlejal polnud stardieelist teise ees. Peatselt haaras liidirohjad Krestinov, mis andis talle ka punktiedu tiitlimatsis. Kuid ringide möödudes tegi Kutsar marulist tempot ja leidis kiired soone just paaris väliskurvis. Nii pressis Kutsar kõige tihedamalt rahvastatud publikukurvis taas Krestinovist mööda. Sõit oli põnev, Krestinov vaid 20-30 meetri kaugusel ja kui tahvlile tõusis viimane ring, tegi Gert marulist tempot. Vaid loetud meetrid lahutasid kaht võistlejat finishivärava all kui Kutsar võttis võidu. „Eesti Liivakuningas 2023“ on Karel Kutsar!

Ülejäänud klasside esikolmikud olid järgmised:

85AMA Rasmus Avik, Kristofer Tootmaa, Jakob Burmann

MX Y Rico Sildnik, Kaupo Pakkas, Kanneth Laas

MX X Janar Jaani, Lars-Erik Aigro, Tarvi Taelma

MX 50 Heigo Lauren, Aivo Rabbi, Riho Mägi

MX 40 Jaanus Koval, Jako Tsäko, Erki Tärno

MX 30 Mati Nuut, Robert Niido, Siim Ihats

MX15 Silver Romandi, Hugo Sirel, Erik Rosin

MX A Karl Kiil, Tristan Loob, Madis Lepikov

MX Pro Karel Kutsar, Gert Krestinov, Indrek Mägi

EHKK karikasari tänab kõiki kes osalesid ja fännasid ning toetajaid: Kenomer, Jäägrivilla, Arcticsport, Dynami:t Energy Drink, Homer, Privoi, Eesti Kultuurkapital, Jakdisain, Defton Transport, Motoworks, Mehka, EMF, Saku Motokeskust ja kõiki kaastöölisi!