Eesti Hobikrossiklubi

Intervjuu Karikavõitjaga

Mõnusad lumised õhtud on käes ja hooaja saaavutused kirja pandud. Soe tee ja värsked piparkoogid valmis pandud, et oleks mõnus meenutada parimaid hetki ja vaadata veidi tulevikku koos EHKK 2023 hooaja karikavõitja, Kairo Katkosilt ga. 

Milline oli rattavalik 2023 hooajaks?

Eelmine aasta sai vastu võetud otsus, et on aeg minna 450cc motika peale üle ning hakata sõitma MX1 masinaklassi. Tundus, et jõudu mul on ning suudan seda mootorratast käsitleda. Esimesed proovid sai juba eelmise aasta lõpus tehtud. Tunne oli hea ning uuele hooajale läksin vastu positiivse emotsiooniga.

Kuidas algas uus hooaeg?

Aasta algused on mul alati olnud keerulised, kuna sõidutunde on tavaliselt vähe alla laotud. Talvel sai kaasa sõidetud kõik EMV etapid Jäärajas ning seal õnnestus kõik üsna hästi. Kuna jäärajal kihutamine väga füüsilist ei nõua, siis seal võhma ega kätega probleeme ei esinenud. Esimestel võistlustel motokrossi radadel aga seevastu oli palju tagasilööke. Väsisin kiiresti ning võimsama motikaga tundus kõik palju keerulisem. Tänu sellele ei suutnud ma esialgu loodetud tulemusi Eesti Meistrivõistluste arvestuses ja EHKK karikasarjas teha. Kuid mida aeg edasi, seda rohkem hakkas mootorratta käsitlemine käppa saama ning tulid ka esimesed poodiumid uue tsikliga.

Milline oli mõni eredam hetk hooajal, mida talvel hea meenutada?

Eredam hetk meenub Aravete etapilt, kus päev sujus tõusvas joones ning enesekindlus oli terve päeva vältel olemas. Kvalifikatsioonis oli mul kiireim aeg Gert Krestinovi ees, mis andis ka stardipuu taga esimese valiku mulle. Sõitudes paraku aga 2-2, mis andsid mulle kokkuvõttes teise koha. Sellele vaatamata sai mõlema sõidu alguses kõva lahingu Gerdiga anda ning selle üle olen uhke.

Milliseks hooaja teine pool ja lõpp kujunes?

Hooaja lõpp kujunes põnevaks. Kui Eesti Meistrivõistlused said läbi siis sai keskenduda järele jäänud krossidele ning avanes võimalus EHKK karikasari MX PRO masinaklassis võita. Võtsin selle endale eesmärgiks ning sain sellega ilusti hakkama. Lõppenud hooaja kokkuvõttes siis EMV Kärcher MX OPEN klassi arvestuse 5. koht ning EHKK karikasarja MX PRO klassi 1. koht. Lisaks veel talvel sõidetud jääraja EMV arvestuse MX Krossinael EESTI MEISTER ja MX A nael 2. koht. Seega 2023 hooajast on palju positiivset kaasa võtta.

Millega tegeled motokrossist vabal ajal?

Kuna käin ülikoolis ja praktikal, siis motokrossitreenignuteks oli mõnelgi korral raske aega leida. See õpetas, et 2024 aastal on kindlasti veel rohkem rõhku vaja panna treeningule ning sõidutundidele. Kuna elu üha enam kallineb siis saangi treenida täpselt nii palju kui omafinantseering ning toetajate lahkus seda mulle lubab. Tänu sellele püüan endast anda vaid parima, et järgnev hooaeg õnnestuks veel paremini, kui seda oli tänavune hooaeg.

Soovin tänada ka oma toetajaid: CLUB25 liikmed, Roklin ehitus, Redmoto, Mati Tagapere, KTM Eesti, Tiit Volmerson, Kalev Kiigske, Kaido Puusep, Oxforell puhkekeskus, Adventures.ee, Motofoto, RMmotors, RAMO, Alo Aedver, Valvoline, Sander Prits, Kose vald, Bikeman motopood, Imre Randjõe, Velt Motocenter ja Moto Works. Ilma teie abita ei oleks see kõik võimalik!