Eesti Hobikrossiklubi

Hooaeg 2018

Juba ongi käes uus aasta ja hooaja algus pole enam mägede taga. Sel aastal on uute asjadena kavas kaks klassi, 85AMA mis on mõeldud 85cc algajatele ja harrastajatele kes ei võistle Meistrivõistluste raames meil ja mujal.
Kuna meie sarjas on ka elav motokrossiajalugu esindatud siis Retro Garaaz toob rajale uue klassina EVO kus saavad sõita kõik kelle tsikkel on valmistatud hiljemalt 1999 aastal. Tegu on suures plaanis endise Retro Open klassi uuendusega kuhu mahuvad kõik rattad mis ei kvalifitseeru Retro klassi.
Samas jätame hüvasti 2018 hooajaks MX30 klassiga tänasel kujul ning MX B, MX30 ja kiiremad MX C sõitjad mahutatakse MX B klassi. Samuti korrigeerime vajadusel aeglasemaid klasse, et luua võimalikult võrdsed võistlusgrupid, seega soovitame rangelt mõelda oma võimetele enne numbritaotlust ja valida mõistlikkuse ja aususe printsiibist lähtuvalt õige klass. Numbri broneerimise tasu on alates 2018 hooajast 10 eurot võistleja kohta. Eelmise aasta numbreid hoitakse 1.märtsini ja kui selleks ajaks neid kinnitatud pole jagatakse ka need uute soovijate vahel välja.
Kõigile klassidele toimub hooaega läbiv punktiarvestus väljaarvatud MX D kus autasustatakse igal etapil esikolmikut ja aastalõpu karikad taas loositakse võistlejate vahel keda hooaja jooksul edasi pole viidud. Samuti antakse ka 2018 hooajal välja “Parima Amatööri” tiitel võistlejale kes liigub MX D klassist hooaja jooksul edasi ning teeb parima tulemuse uues klassis võrreldes teiste edasiviidud võistlejatega.
Samuti toimub Eesti Liivakuningas 2018 võistlus aprilli kuu algul nagu tavaks saanud, jagatakse head ja paremat Naiste ja üle 60 aastaste klassides ning kavas on ka mõningaid üllatusi.

Kohtumiseni rajal !