Eesti Hobikrossiklubi

#53 Kaarel Aamer

Motohuvi tekkis sellest, kui Isa ostis ATV, peale mida soovitati meile ka krossimootratast. Olin 11 aastane kui esimese krossimootorratta sain milleks oli KTM 65SX.

..Alguses sõitsin lihtsalt põllul oma lõbuks, kuna olin kasvult liiga suur siis pidime ostma peatselt 85cc tsikli. Sellest ajast hakkas krossisõitmist mulle õpetama Khevin Kalm. Esimest korda läksime võistlustele 2014 aastal Põlgaste Motokeskusse. Sõitsin seal väljaspool arvestust Retro masinaklassis.
..Isa sõber, Janek Soidla, sõitis quadi ja külgkorviga, tänu millele hakkasime rohkem võistlusi vaatamas käima ja huvi motokrossi vastu aina kasvas.

..2015. aastal otsustasime hakata käima Andres Krestinovi juures trennis kus sain väga palju sõidutunde õpetliku pilgu all. See oli ka minu esimene täispikk hooaeg, mil ma sõitsin kaasa kogu EHKK karikasarja 85cc klassis ning hooaja kokkuvõttes saavutasin 2.koha.
..Järgmiseks, 2016 hooajaks osteti mulle 125cc KTM ja siis tulid mul esimesed poodiumid EHKK karikasarjas 2Takti klassis. Aasta kokkuvõttes saavutasin antud klassis 3.koha.
..2017 sõitsin jällegi KTM 125SX-ga. Oli edukas hooaeg kui viiel etapil olin poodiumil, kuid kahjuks enne viimast, Rakvere etappi kukkusin rangluu katki ja ei saanud osaleda. Õnneks oli punktiedu niivõrd suur, et hooaja kokkuvõttes säilitasin siiski esikoha.
..2018 hooaeg otsustasime võimsama krossika võtta ja selleks osutus kahetaktiline KTM 250SX. Selle rattaga oli vaja palju harjutada, kuna see oli eelmisest väga palju võimsam. Tänu sellele osalesin kahes võistlussarjas ja hooaja kokkuvõttes saavutasin EHKK karikasarjas 2Takti masinaklassi esikoha ja Top200 sarjas 6.koha
..2019 aastal otsustasime võtta KTM 250 Sx-fi ehk esimese neljataktilise krossimootorratta. Sellel aastal tõsteti mind MX B klassi mis oli kiireimate harrastajate võistlusklass. Esimene aasta kujunes seal väga raskeks, aga osalesin igal etapil ja hooaja kokkuvõttes saavutasin 2.koha. Võtsin osa ka Korvide ja Quadide karikasarjast ja seal saavutasin 1.koha Open arvestuses hooaja kokkuvõttes.

..2020. aastal otsustasime jällegi võimsama krossika kasuks ja võtsime KTM 350 Sx-f. Möödunud hooaeg on olnud mulle kõige edukam aasta, MX B klass mis vahetas nime MX H vastu, oli juba kodusem ja sain seal hästi hakkama. Tulin poodiumile igal etapil kus osalesin, kuid viimane etapp EHKK karikasarjas Saku-Männiku krossirajal, läks aia taha. Teises sõidus esinesid tehnilised probleemid ja kaotasin liiga palju aega. Kahjuks on motospordis tehnilised probleemid vahel lahutamatuks osaks, kuid tänu eelnevalt kogutud punktidele säilitasin siiski MX H klassi esikoha.

Tänan Ema, Isa, Õde ja armast Carmelit kes mind alati toetavad.