Eesti Hobikrossiklubi

Eesti Liivakuningas juba…

Eesti Liivakuninga tiitlile võisteldakse selle suvehooaja avavõistlusel mis leiab aset 9.aprillil Saku-Männiku krossirajal. Nagu tradistioonile kohane on ka sel korral värskele Liivakuningale välja pandud Kenomer 1000 auhinnaraha ning samuti ei jää kuningas kroonimatta.

Võistlus on Eesti Hobikrossiklubi karikasarja avaetapp mis traditsiooniliselt algas eelnevatel aastatel Kundast, Lähta krossirajalt. Kahjuks aga sai teatavaks lähiminevikus, et Kunda rada jääb ajalukku läinud radade hulka ja seal pole võimalik enam võistlust korraldada. Seega toimub avaetapp teisel liivasel rajal kus just kevadkross kõikse parem peaks tulema ja samuti jääb EHKK karikasarja avaetapp uuel hooajal ainukeseks liivarajaks 2016 hooaja kalendris. Kõik eelnev sai tõukeks Eesti Liivakuninga tiitlivõistluse ümberpaigutamisel sügisest kevadesse.

Uuel hooajal on kavas 2taktiliste tsiklitega harrastajatele oma klass, pikemad sõidud enamikele klassidele ja üks kaunimaid auhinnalaudu mida siiani nähtud. Esmakordselt EHKK karikasarja ajaloos autasustatakse Naiste arvestuse ja üle 60ne aastaste võistlejate esikolmikuid etapipõhiselt. Lisaks pakuvad põnevust auhinnalised kõvaltegevused võistlejatele, loosimised publikule ja mitmel etapil saavad toimuma ka pisipõnnide tasakaalurataste võislused.

Sarja toetavad uuel hooajal Dynami:t energy ja A.Le Coq uudistoodetega, Motodepoo kõige rohelisemate Kawasakidega, Kenomer, Boston Project, Defton Transport, Crostic kleebised, Ramo motoäri.

Kohtumiseni juba 9.aprillil Sakus!

Foto: Motostart Phtography, Fotol: Eesti Liivakuningas 2015 Karel Kutsar