Eesti Hobikrossiklubi

Hooaeg ukse ees

Eesti Hobikrossiklubi karikasarja avalöök toimub 11.aprillil 2015 juba traditsiooniliseks saanud Kunda motokrossirajal. Algaval hooajal koosneb EHKK karikasari taas kaheksast põhivõistlusest ning sel aastal külastatakse ka legendaarset motokrossirada Kiviõlis mis kuulsust kogunud külgvankrite MM võistlustega. Samuti on hooaja viimasel võistlusel taas Eesti Liivakunni tiitel selgitamisel millega endiselt kaasneb Kenomeri tuhande euro suurune auhinnaraha võitjale.

Parimaks uudiseks on Dynami:t energy ja Motodepoo jätkamine karikasarja suursponsoritena milles Dynami:t autasustab parimaid ja Motodepoo hoolitseb võistlejate turvalisuse eest Skorpion kiivrite ja parimate sõiduelamuste eest Kawasaki tsiklitega. Natuke väiksemalt aga tugevalt toetavad EHKK karikasarja veel: Yamahakeskus, Defton, Ramo, Crostic, Kenomer, Pontmen ja Antehnika.

Uuendused on kõige suuremad päeva kiireimas stardis kus sõiduformaat on viidud kolmele stardile võistuspäeval ja mängus on rahalised auhinnad MX A ja Juunior klassidele. Lisaks autasustatakse MX A klassi parima tulemusega võistlejat kel vanust üle 30 eluaasta ja seda etapipõhiselt.

MX D klassis on uuendusena esikolmikute üleviimine iga etapi järel kõrgemasse klassi jättes antud klassi uustulnukate ja rahulikemate sõitjate klassiks kus hea esimest tutvust teha motokrossiga.

Hooaja kokuvõttes saavad pingeritta seatud ja üle kullatud naisvõistlejad ja üle 60 aastased võistlejad lisaks kõigi klasside esikolmikutele ning aasta parimale uustulnukale päeva kiiremas stardis. Parima uustulnuka tiitel antakse välja võistlejale kes esimest korda teeb kaasa hooaja Juuniori või MX A klassis ja tiitli võitmiseks hindab komisjon eelkõige võistusvaimu, ausat sportlaslikku käitumist ja viimasena üldist tulemust punktitabelis.

Vaata ka Võistlustingimused 2015 ja broneeri oma võistlusnumber kui seda veel teinud pole kuna nii säästad oma aega hommikusel registreerimisel ! Numbreid ei saa broneerida nädal enne võistlust interneti teel ja sellisel juhul on võimalus oma võistlusnumber broneerida kohapeal vastavalt vabadele numbritele. Sama süsteem kehtib kogu hooaja vältel.